Obszar 7 Zajęcia niezorganizowane

PwR

OBSZAR NR 7 – ZAJĘCIA NIEZORGANIZOWANE

Realizując ten obszar celem głównym było zachęcanie naszych wychowanków do podejmowania aktywności fizycznej, odkrywania pasji, zainteresowań oraz talentów.
W grupie dzieci – 6-letnich, rozwijano sprawność fizyczną oraz estetykę ruchów poprzez zajęcia taneczne. Zajęcia te rozwijały nie tylko sprawność fizyczną, ale również zdolności i zainteresowania dzieci.
Ruchowe zajęcia taneczne stwarzają dzieciom możliwości odpoczynku psychicznego, regenerację sił psychicznych i fizycznych, rozwijanie postaw wychowawczych, umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami, pozwalają wyładować agresję. Taniec, który jest bardzo popularny wśród dzieci, sprzyja podnoszeniu sprawności fizycznej, kształtuje jednocześnie estetykę i harmonię ruchów, piękną sylwetkę, poczucie rytmu. Atrakcyjność takich zajęć stwarza możliwość zagospodarowania czasu wolnego, ukierunkowania na pożyteczną formę zajęć.

Również w ramach rozwijania zainteresowań sportowych 4.03.2014 r, grupy starszaków poszły do Szkoły Podstawowej Nr 17 w Koszalinie  na zajęcia wychowania fizycznego. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych. Ćwiczyły na sali gimnastycznej  razem  z dziećmi z młodszych klas. Omijały przeszkody, przechodziły przez tunel, rzucały piłką do kosza, itp. Wykazały się dobrą kondycją fizyczną. Ogromne zainteresowanie wzbudziły u nich ćwiczenia  z omijaniem przeszkód. Spotkanie wyzwoliło u dzieci niesamowitą energię, wspaniałą aktywność i pomysłowość ruchową. Dzieci wiedzą, jak korzystny wpływ na zdrowie człowieka wywiera ruch, a jeśli dodatkowo wspomaga go muzyka to z pewnością jest to wspaniały sposób na przyjemny, aktywny wypoczynek. Przedszkolaki bawiły się wspaniale, zajęcia ruchowe sprawiły im dużo radości.

Ruchowe zajęcia taneczne

Rozwijanie pasji dzieci – zabawy ruchowe w SP