ŻABKI

Grupa 5
(6-latki)

Nauczyciele pracujący w grupie Żabek:

mgr Agnieszka Klaudia Nowak
(wychowawca)

mgr Edyta Frątczak

Elżbieta Krzanowska

ZADANIA
DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZO-
OPIEKUŃCZE

Kwiecień 2017

1. Poznanie przyczyn różnych zjawisk przyrodniczych np: rozwoju i wzrostu roślin.
  2. Kultywowanie tradycji wielkanocnych, poznanie zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi.
  3. Obserwowanie przyrody- wskazywanie cech charakterystycznych dla wiosny.
  4. Doskonalenie umiejętności wypowiedzi wielozdaniowej, poprawnej pod względem ortofonicznym i gramatycznym.
  5. Właściwie reagowanie na humor literacki, żart, nieporozumienie.
  6. Pogłębianie wiadomości nt. ochrony przyrody, kształtowanie postawy proekologicznej, wyciąganie wniosków z doświadczenia. Poznanie słowa recykling. Praktyczne ćwiczenia w segregacji odpadów.
  7. Rozwijanie wyobraźni i postawy twórczej, budzenie wrażliwości na piękno kształtów i form w przyrodzie.
  8. Wprowadzenie litery F, f, J,j. Utrwalanie poznanych wcześniej liter.
  9. Doskonalenie procesu czytania ze zrozumieniem pojedynczych zdań, wyrazów, całych tekstów.
  10. Doskonalenie wymowy, usprawnianie narządów mowy.
  11. Poznanie pojęcia odejmowanie i znaku -, rozwijanie zainteresowań matematycznych, ćwiczenie pamięci.
  12. Doskonalenie obliczeń w zakresie 10, rozwijanie umiejętności porządkowania liczb, uzupełniania ciągu liczbowego w zakresie 10.
  13. Poznanie co to są witaminy i w jakich produktach występują. Rozumienie potrzeby dbania o zdrowie.
  14. Wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami.
  15. Rozwijanie umiejętności formułowania odpowiedzi na pytania. Poznanie nazw określających rodzaje wiatru.
  16. Doskonalenie zwinności i wytrzymałości w zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych.
  17. Rozwijanie zdolności muzycznych, rozwijanie poczucia rytmu , granie na instrumentach perkusyjnych.

Wiersz

Pisanki

Patrzcie, ile na stole pisanek! Każda ma oczy malowane, naklejane.

Każda ma uśmiech kolorowy i leży na stole grzeczne, żeby się nie potłuc

przypadkiem w dzień świąteczny.

Ale pamiętajcie! Pisanki nie są do jedzenia.

Z pisanek się wykluwają Świąteczne Życzenia.

Piosenka

Zdrowy świat

1.Mam oczy i uszy i mądrą mam głowę, więc widzę i słyszę i zaraz wam powiem.

Że ważne, by w życiu szanować swe zdrowie.

Kto tego wciąż nie wie, niech teraz się dowie!  x 2

2.Gdy słońce za oknem lub wielka ulewa, wiem, jak się ubierać i wciąż sobie śpiewam.

Że ważne, by w życiu szanować swe zdrowie.

Kto tego wciąż nie wie, niech teraz się dowie!  x 2