Pomóc dzieciom
Kształtować ich osobowość,
Budzić zamiłowanie do wolności,
Choćby słońce wolności
Zaświeciło tylko na chwilę"

Przedszkole nr 16 w Koszalinie

Kornela Makuszyńskiego 9
75-442 Koszalin
tel. 94 345 26 16

galeria pszczółek

Przedszkolaki odwiedziły schronisko dla zwierząt

Celem wycieczki było przekazanie karmy dla zwierząt, gromadzonej przez dzieci w przedszkolu, poznanie zasad funkcjonowania schroniska i uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt. Przedszkolaki poznały schronisko i pracę w nim. Dzieci miały możliwość obejrzeć przebywające w schronisku psy. Pracownik schroniska opowiedział, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta.

M.O. 06-11-2017


Wycieczka na wykopki do Żelimuchy

Na wycieczce poznaliśmy historię ziemniaka. Uczestniczyliśmy w tradycyjnych wykopkach, a zebrane ziemniaki samodzielnie  przygotowaliśmy do upieczenia w ognisku. Poznaliśmy zwierzęta z Zielonej Farmy. Zrobiliśmy samodzielnie pamiątki z ziemniaka. Harcowaliśmy wspólnie na placu zabaw i skakaliśmy na trampolinie. Na zakończenie pobytu prawdziwa rozkosz, pyszne pieczone ziemniaki i gorąca herbata.

M.O. 05-11-2016


Ratownik medyczny

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w  którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

M.O. 04-11-2017


Wycieczka na wystawę Playmobil w Galerii Emka

Dzieci miały okazję obejrzeć interaktywną wystawę , jak również  pobawić się klockami firmy Playmobile. Otrzymały również firmową figurkę .

M.O. 04-11-2017


Zajęcia matematyczne

Lubimy zajęcia matematyczne. Przedszkole odgrywa znaczącą rolę w rozbudowywaniu matematycznej sfery pojęciowej dziecka. Edukację matematyczną dzieci w wieku przedszkolnym należy widzieć szeroko. Musi być połączona z kształtowaniem odporności emocjonalnej, ćwiczeniami pewnych umiejętności matematycznych oraz z intensywnym rozwojem

M.O. 04-11-2017


Wycieczka do Kina Kryterium na spektakl teatralny „Kraina lodu”

Opowieści z lodowej krainy” w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedstawienie było dedykowane wszystkim miłośnikom filmu animowanego „Kraina Lodu”. Bohaterowie ulubieńcy dzieci : Olaf, Elza Anna i Kris znów przeżyli mroźną przygodę…

M.O. 04-11-2017


Pszczółki w Bibliotece

Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Panie bibliotekarki opowiedziały w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać. Wędrując między półkami pełnymi książek opowiadały o tym, jak należy zachować się w takim miejscu oraz jak szanować książki.

M.O. 11-10-2017


Dzień witaminy

Właściwości świeżych soków

 Warzywa i owoce zawierają dużo błonnika, który ma właściwości oczyszczające, obniża cholesterol oraz  zmniejsza uczucie głodu.  W świeżych sokach znajdziemy m.in. minerały, witaminy, niezbędne kwasy tłuszczowe, białka, węglowodany i wiele innych cennych związków.

M.O. 11-10-2017


Park Książąt Pomorskich

Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego- parku w okresie jesieni oraz poszukiwanie koloru czerwonego. Przed wycieczką omówiliśmy wspólnie zasady bezpiecznego zachowania się podczas drogi i w parku. Po dotarciu na miejsce dzieci obserwowały roślinność parku, rozpoznawały i nazywały drzewa, podziwiały kolorystykę liści,  zbierały kasztany i żołędzie.

M.O. 11-10-2017


Skrzyżowanie świetlne

Wycieczka na skrzyżowanie świetlne podsumowała całotygodniowy cykl zajęć o ruchu drogowym. Podczas zajęć przedszkolaki poznawały  zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku oraz wygląd i znaczenie  sygnalizatora oraz kilku ważnych znaków drogowych. Przyjmując rolę pieszych w ruchu drogowym dzieci miały okazję obserwować ruch uliczny, nazywać poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim  utrwalić sobie zasady obowiązujące na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną.

M.O. 11-10-2017


Warsztaty plastyczne „Jesienne inspiracje”

Z zebranych skarbów powstały piękne jesienne prace. Piękna złota polska jesień zagościła u nas na dobre. Wystarczyło się tylko rozejrzeć w parku, aby było można odnaleźć oznaki tej najbardziej kolorowej pory roku. Postaraliśmy się aby choć trochę przenieść kolorów do naszej Sali

M.O. 11-10-2017


Gimnastyka fajna sprawa!

M.O. 11-10-2017