Pomóc dzieciom
Kształtować ich osobowość,
Budzić zamiłowanie do wolności,
Choćby słońce wolności
Zaświeciło tylko na chwilę"

Przedszkole nr 16 w Koszalinie

Kornela Makuszyńskiego 9
75-442 Koszalin
tel. 94 345 26 16

galeria motylków


Walc Barbary

Bezpieczny przedszkolak na  ulicy


Ciekawe zajęcia gimnastyczne

Poszukiwacze skarbu Kiermasz Wielkanocny tuż tuż Witamy Wiosnę Poznajemy zawód Fotografa Walentynkowe serduszko Zimowe Zabawy na Śniegu Bal Karnawałowy E.F


Dzień Babci i Dziadka

E.F

Opowieści z Lodowej Krainy

        W piątkowy ranek wybraliśmy się na wycieczkę do Kina Kryterium na spektakl teatralny przedstawiany przez aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie ,, Opowieści z Lodowej Krainy”. To wzruszające widowisko, pomimo zimowej scenerii, poruszyło serca młodych widzów.

E.F 20.10.2017 r.     


Czytamy dzieciom bajki

              Trwająca od kilku lat akcja ,, Cała Polska czyta dzieciom” bardzo zbliżyła dzieci do książki. W naszej grupie takie propagowanie czytelnictwa przynosi  bardzo pozytywne efekty. W każdy czwartek gościmy przemiłą Panią – Babcię Asi , która czyta nam wspaniałe bajki. W ostatni czwartek  bajka o Wróbelku Elemelku  wręcz zaczarowała dzieci, dowodem są te oto zdjęcia. Dziękujemy bardzo i prosimy o więcej.

E.F 19.10.2017 r.


Szaszłyki owocowe – smaczne i zdrowe !!!

W czwartkowe przedpołudnie (12 października) w naszej  sali  królowały owoce. Smaczne i zdrowe owoce sezonowe dzieciaczki wykorzystały do wykonania kolorowych szaszłyków. Taka witaminowa przekąska jest alternatywą dla słodyczy podawanych na dziecięcych przyjęciach. Przedszkolaki chętnie kroiły jabłka, gruszki i śliwki, które potem na przemian z winogronami nakładały na patyczki. Było pysznie,  zdrowo i kolorowo !

E.F.12.10.2017 r.


Jesienne cudaki

    Pani Jesień obdarowuje nas różnymi darami i paletą wspaniałych kolorów. Przedszkolaki wiedzą, że można zaprzyjaźnić się z tą porą roku. To jej dary dają nam wiele zachęty do zabawy i tworzenia przepięknych kreatywnych prac. Nasze chętne i pomysłowe przedszkolaki przygotowały dziś  ,, Jesienne cudaki”.

E.F 6.10.2017 r.


Festiwal Nauki na Politechnice Koszalińskiej

    28 września  w piękny słoneczny dzień  wybraliśmy się na Dni Nauki Politechniki Koszalińskiej.  Dzieci miały możliwość, niektóre pierwszy raz, zobaczyć uczelnię od środka. Uczestniczyły w nauce tańca salsy, zapoznały się z możliwościami drukarki 3D. Chłopców  zaciekawiły pokazy robotów mobilnych, jednak niezmierną  moc wrażenie dostarczył wszystkim pokaz świateł laserowych z efektami specjalnymi.

E.F 28.09.2017 r.


Dzień Przedszkolaka

    20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci w dniu swojego święta przyszły ubrane w kolory swoich grup. Przed przedszkolem witał wszystkich kolorowy transparent, na holu przedszkolnym grała wesoła muzyka. Na wspólnym apelu prezentowaliśmy nasze przebrania. Było mnóstwo zabawy , tańce do muzyki smerfowej i pyszne babeczki przygotowane przez nasze wspaniałe Panie z kuchni. Każdy przedszkolak poszedł do domu radosny i dumny, bo bycie przedszkolakiem to wielka rzecz!

 

E.F 20.09.2017 r.